Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Švédsko | Švýcarsko | USA
spolujízda
czskpldeen
Vítejte :)
Uživatel: Heslo:
Pamatovat:
Zaregistrovat! | Heslo?
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Co s autom, ktoreho niesom vlastnikom ?  (Přečteno 56436 krát)
crazy_sisky



Karma: 0
Příspěvků: 7


« : Leden 07, 2014, 11:02:44 pm »

Zdravim vas,

  pocnuc prvym dnom tohoto roka sa aktivne dobijam za hranice a je len otazkou casu kedy ma nejaka firma ako english-speakera prichyli.

Po precitani par topicov som sa ale nedostal k odpovedi na otazku  - Co s autom, ktoreho niesom vlastnikom ? Moja matka zijuca v Nemecku jazdi na aute ktore je napisane na mojho otca. Nosi so sebou potvrdenie o zapozicani ci prenajme (?) a okrem toho nerobila nic.

Je nieco podobne aj tu ? Z urcitych dovodov su vsetky nase auta pisane na mojho otca a ja si minimalne prve2 - 3 rokynove auto kupovat nemienim. Mozem s takymto jazdit ? Alebo mam kopnut do vrtule a auto co najskor prepisat na seba a dufat ze 6 mesiacov uplynie kym ho budem tahat do krajiny ?
Zaznamenáno
michalpp



Karma: 12
Příspěvků: 234


« Odpověď #1 : Leden 08, 2014, 12:49:51 am »

Zjednodusene receno, auto musi byt prihlasene v zemi, kde se prevazne vyskytuje. Kde ma bydliste vlastnik automobilu je pritom irelevantni.

Jsou na to nejake lhuty, tusim ten domovsky stat je ten, kde se auto vyskytuje >= 183 dni v roce, a v tom ne-domovskem muze byt tusim do 3 mesicu nepretrzite a o neco vice s prestavkami, ale presna cisla nevim, a najit si je muzes sam.

Vyse uvedene je IMHO dano mezinarodnim pravem a nema se Svycarskem nic spolecneho (tedy tato pravidla plati v Ch stejne jako Cr nebo Sk). Je tedy dost mozne, ze najdes presne definice/ lhuty/ vysvetleni v cestine, nebo slovenstine.

Jenom tak mezi reci, pokud pan otec nema bydliste v Nemecku a/nebo se pani matka nevejde do pomerne vyjimecnych/okrajovych definic pendleru, jsou i ty auta provozovane v Nemecku nelegalne. To sebou nese nekolik potencialnich problemu, nejzavazneji asi danovy unik (v Nemecku se z auta plati silnicni dan).

A to se radeji neodvazuji tady verejne spekulovat o tech urcitych duvodech ;-)

Zaznamenáno
loupeznik



Karma: 0
Příspěvků: 55


« Odpověď #2 : Leden 08, 2014, 11:44:48 am »

Já bych to na tvým místě neřešil a normálně tím autem jezdil. Život je příliš krátkej na to řešit každou ptákovinu dopředu. Aź se to někomu nebude líbit, vždycky se najde cesta, jak z toho ven.
Zaznamenáno
Benistr



Karma: 0
Příspěvků: 15


« Odpověď #3 : Leden 08, 2014, 08:06:28 pm »

Spousta lidi tu pise blbosti z doslechu nebo z minulosti nebo kombinace obojiho a jini se jimy ridi a nebo je berou jako bernou minci.  Normalne sem uz neprispivam protoze jaky koli kontakt s cechy je spis problem ale v tomto poradim protoze cca pred mesicem jsem tento problem resil. 

Mam auto ktere neni napsane na mne viz vyse uvedeny prispevek neni z jakkoli nelehalnich duvodu neno co svou narazkou michalpp myslel duvod je daleko jednodussi.  Auto mam na splatky z ceska a tudiz neni ani technicky mozne ho po dobu leasingu prepsat.  Timto autem na ceskych SPZ jezdim bez potizi po Svycarsku ale aby to bylo legalni mam z celniho uradu vystavene povoleni s timto autem po dobu leasingu jezdit na ceskych SPZ.  Ps.  Auto ani jmenovite neni napsane na mne ale povoleni k provozovani ve svycarsku ano.  Na mne a na pritelkyni.

Nebudu nic nalhavat priprav se na hranicich a pri silnicnich kontrolach ze te budou automaticky zastavovat a kontrolovat pokud budes jezdit na jinych nez svycarskych cislech. 
Zaznamenáno
michalpp



Karma: 12
Příspěvků: 234


« Odpověď #4 : Leden 08, 2014, 10:51:57 pm »

Na auto s ceskym leasingem mozna da celni urad vyjimku, dost mozne. Auto napsane na otce bude asi o neco tezsi orisek.

Ja tady na foru samozrejme pouze sirim blbosti a bludy, to je znama vec. Takze  radeji nebudu radit, pouze nalinkuji:

http://www.ezv.admin.ch/zollinfo_privat/04392/04393/04394/04584/index.html?lang=de

pro english-speaker-y
http://www.ezv.admin.ch/zollinfo_privat/04392/04393/04394/04584/index.html?lang=en
« Poslední změna: Leden 08, 2014, 11:14:51 pm od michalpp » Zaznamenáno
crazy_sisky



Karma: 0
Příspěvků: 7


« Odpověď #5 : Leden 11, 2014, 08:53:57 pm »

michalpp - Aby som predisiel zlej reputacii mojej ososby tak mame vsetci napisane auta na jednu osobu na zaklade coho ich potom vieme na protokole poistit hromadne z coho vyplyvaju okrem ceny aj ine vyhody. A co sa moje matky tyka tak jedine co nema v DE je obcianstvo a prihlasene auto. Neprisla tam vyuzivat system ale zit a toto riesenie je legalne. Mala nehodu a verim tomu, ze by si poistovna a policia isto vsimli ze nie vsetko je ok ak by tomu tak bolo :-)


Ale podla toho co teda citam a vzhladom na to, ze sa chystam auto vymenit, tak si to asi o dost zjednodusim ked auto kratko po prijazde predam a vymenim za nieco, co si uz bud kupim na mieste alebo priveziem a napisaem rovno na seba s CH SPZ. Resp. mohol by som vydrzat do konca skusobnej doby :-)
Zaznamenáno
michalpp



Karma: 12
Příspěvků: 234


« Odpověď #6 : Leden 13, 2014, 01:40:37 am »

Podle FZV § 20 odstavec 1 [1] je v Nemecku mozne docasne po dobu az jednoho roku pouzivat automobily prihlasene v EU, to ale pouze v pripade, ze tato nemaji v Nemecku pravidelne stanoviste.

Dale, podle KraftStg [2] se z automobilu v Nemecku plati silnicni dan. Dle §3 odstavec 13 jsou od dane osvobozeny automobily prihlasene v zahranici, to ale za predpokladu, ze se v Nemecku zdrzuji mene nezli rok, a dale, ze s nimi nejezdi nikdo, kdo by mel v Nemecku bydliste, nebo pravidelny pobyt.

[1] http://www.verkehrsportal.de/fzv/fzv_20.php

[2] http://www.gesetze-im-internet.de/kraftstg/BJNR005090927.html

Tolik suche nemecke pravo. Bohuzel jsou texty dostupne pouze v nemcine.

Proc se u te nehody nestavela na zadni ani pojistovna, ani dopravni policie nevim, na to jsi napsal prilis malo detailu. Vychazim ale z toho, ze slovenske pojistovne by se fakt, ze u ni pojistene auto se po dobu jednoho furtu provozuje v Nemecku ridicem s bydlistem tamtez asi moc nelibil. A pokud tato pojistovna likvidovala pojistnou udalost, nevypadalo by to o moc lepe.

<<Neprisla tam vyuzivat system ale zit a
No tak na to muze existovat nekolik pohledu. Nemecti spoluobcane Tve matky:

- plati pokuty za prekroceni dovolene rychlosti zaznamenane automatickym radarem, ktere Tve matce / Tvemu otci urady nedokazi dorucit, protoze pokuty / informaci o jmene skutecneho ridice nelze (zatim jeste ne) od vlastnika vozu vymahat prez hranice

- plati rocne trojcifernou castku silnicni dane za pravo jezdit po silnicich, po kterych Tvoje matka jezdi sice ne uplne zadarmo, ale o tu castku levneji

- chodi na Stk, ktera na rozdil od Te v Cr/Sk neni pouhou formalitou

- plati nekolikanasobne vyssi zakonne pojisteni, reflektujici fakt, ze hodina prace klempire a lakyrnika rovnajiciho zmuchlane plechy stoji v Nemecku dvoj- az trojnasobek ceny Cr/Sk, tenhle jediny bod neni podrazem na ostatni nemecke ridice, ale na ostatni pojistence dane slovenske pojistovny

« Poslední změna: Leden 13, 2014, 02:16:48 am od michalpp » Zaznamenáno
crazy_sisky



Karma: 0
Příspěvků: 7


« Odpověď #7 : Leden 13, 2014, 10:12:43 am »

Drahy michalpp ked uz citujeme spravy: "  A co sa moje matky tyka tak jedine co nema v DE je obcianstvo a prihlasene auto. "

Ale kazdopadne, venujme sa prosim relevantnym temam. Uviedol som danu situaciu ako priklad aby odpovedajuci presne chapali na co sa pytam. Kazdopadne - bez urazky, len sa pokusam udrzat temu vramci toho, co hovori nadpis a comu sa forum ma primarne venovat.  Taktiez sa mi obtiazne argumentuje nakolko sa pripad netyka presne mna a teda neviem vsetky podrobnosti.
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Pravidla spolujizdy | Kontakt | Odkazy | © Autostop.cz 1998-2024 | Spolujizda bez poplatků
Cestování spolujízdou do práce, školy, na akce či na dovolenou. Najděte si bez poplatků spolujezdce či řidiče.

Zahnarzt München